بیماری ها

توصیه هایی در مورد بیماری کووید-19

ویروس کووید-19 و معضلات آن

از جدید ترین داده ها مرتبط با  بیماری کووید-19 مطلع باشید، این داده ها از طریق سایت سازمان جهانی بهداشت یا مسئولین بهداشت همگانی کشور یا محل زندگیتان در دست شما قرار می گیرد.

اکثر وقت ها مبتلایان درگیر بیماری خفیفی شده و بهبود پیدا می کنند اما این بیماری می تواند برای سایر شدید باشد. مراقب سلامت خود باشید و با رعایت این نکات از سایر افراد هم مراقبت فرمایید:

 

ویروس کووید-19 و معضلات آن

شستن دست ها برای جلوگیری از ابتلا بیماری به کووید-19

مرتب دست های خود را به صورت کامل با آب و صابون بشویید یا با محلولهای ضدعفونی کننده حاوی الکل پاک نمایید.

شستشوی دست ها با آب و صابون و استفاده از محلول های ضدعفونی کننده دربردارنده الکل، ویروس های روی دست ها را از بین می برند.

حداقل فاصله گذاری برای جلوگیری از ابتلا به بیماری کووید-19

از کسی که سرفه و عطسه می کند , حداقل یک متر فاصله بگیرید. این برای سلامتی خودتان موثر است.هنگامی که شخصی سرفه و عطسه می کند قطره های ریزی از دهان و بینی او به اطراف پاشیده میشود که ممکن است حاوی ویروس باشند.

درصورتی که مسافت شما با آن شخص خیلی نزدیک باشد، ممکن است شما این قطره های دربردارنده ویروس بیماری کووید-19 را استنشاق کنید.

کووید-19 و دست زدن به چشم ها، بینی و دهان 

دست ها در تماس با سطح های گوناگون ممکن است به ویروس هاآلوده شده باشند. دست های آلوده می توانند ویروس را به چشم ها , بینی و دهن شما منتقل نمایند . از این راه ها ویروس قادر است وارد بدن شما شده و شما را مریض نماید.

بهداشت تنفسی و بیماری کووید-19

شما و اطرافیانتان حتما بهداشت تنفسی را رعایت نمائید. بهداشت تنفسی به معنی پوشاندن دهان و بینی با آرنج خم شده واین که دستمال کاغذی در هنگام عطسه و سرفه است. پس از سرفه و عطسه فورا دستمال کاغذی خود را دور بیاندازید.

قطره های بیرون شده از بینی و دهان ویروس ها را پخش می کنند. با رعایت بهداشت تنفسی می توانید از خود و اطرافیانتان در قبال ویروس هایی چون سرما خوردگی، آنفلوآنزا و کوید-19 حفظ نمائید.

درصورتی که تب دارید، سرفه می‌کنید یا به سختی نفس می‌کشید هرچه زودتر به دنبال مراقبت های پزشکی باشید؛ چون این می تواند خطرناک باشد.

درصورتی که احساس بیماری می کنید در خانه بمانید. درصورتی که تب دارید و سرفه می کنید و به سختی نفس می کشید، زودتر تماس گرفته و پیگیر مراقبت های پزشکی باشید. و به توصیه های مسئولین بهداشت و سلامت در محل زندگی خود، عمل فرمایید.

مسئولین بهداشت و سلامت کشور و محل زندگی شما در جریان جدید ترین داده ها در خصوص وضعیت حوزه‌ شما می باشند.

درصورتی که قبل از مراجعه به مراکز بهداشتی با آنان تماس بگیرید، این قابلیت را به ارائه دهندگان سرویس ها بهداشتی می دهید تا شما را به مراکز درمانی مطلوب ارجاع دهند. این عمل علاوه بر حفاظت از شما به پرهیز از نشر ویروس و بقیه عفونت ها هم یاری می نماید.

 

ویروس کووید-19 و معضلات آن

پیشنهاد های ارائه دهندگان خدمات بهداشتی توصیه های بیماری کووید-19 

از آخرین تحولات مرتبط با کوید – 19 آگاه باشید. به پیشنهاد های ارائه دهندگان خدمات بهداشتی، مسئولین بهداشت عمومی کشور و محل زندگیتان، یا کارفرمایتان برای محافظت از خود و سایر افراد در قبال کووید – 19 فعالیت نمائید.

مسئولین کشوری و محلی در جریان آخرین داده ها از حالت نشر ویروس در حوزه‌ زندگی شما قرار دارند . آن‌ها شایسته ترین مرجعی می باشند که می‌توانند توصیه های ضروری را به مردمان منطقه شما درباره ی حفاظت از خودشان ارایه نمایند.

اقدامات مراقبتی برای کسانی انجام میشود که مستقر مناطقی میباشند که کرونا در آنجا در درحال حاضر تکثیر است یا این که اخیرا (در 14 روز قبل) به این بخش ها مسافرت کرده اند.

در حالتی‌که احساس می‌کنید مریض می‌باشید چه بسا با داشتن علایم خفیفی زیرا سردردو آبریزش بینی، تا زمان بهبود در منزل بمانید.

چرا که خودداری از رابطه با بقیه افراد و عدم مراجعه به مرکزها درمانی می تواند موجب کارایی بهتر این مرکزها و یاری به نگهداری از شما و سایرافراد در برایر کووید-19 و بقیه ویروس ها باشد.

در حالی تب، سرفه و مشکل تنفسی دارید، زودتر به دنبال دریافت توصیه های پزشکی باشید، چون ممکن است (علایمتان) به دلیل عفونت تنفسی یا بیماری جدی دیگری باشد.

هرچه زودتر تماس حاصل نمایید و درصورتی که اخیرا مهاجرت نموده اید یا در تماس با دیگر مسافران بوده اید این مقاله را به ارائه دهندگان خدمات بهداشتی اطلاع دهید.

درصورتی که پیش از مراجعه به مراکز درمانی با آنها تماس بگیرید، به ارائه دهندگان خدمات بهداشتی کمک می کنید تا شما را به مرکز بهداشتی مناسب ارجاع دهند. این عمل بازدارنده از توسعه احتمالی کووید-19 و دیگر ویروس ها هم می شود.

 

پرواز ترک به آنتالیا

Previous article

آیا ویروس جدیدتر کرونا خطرناک‌تر از مدل قبلی آن است؟

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *