تغذیه سالم

سس کچاپ ، باربیکیو یا سس تند؟ کدام یک گزینه بهتری است؟

سس کچاپ بهتر ایت یا سس باربیکیو

با وجود اینکه سس کچاپ , در مقایسه با سس سپید کالری کمتری دارد اما شکر دارااست , ببه همین علت نباید در مصرف آن زیاده‌روی كرد و به‌خصوص مبتلایان به دیابت می بایست بیشتر مراقب باشند .
‌از پرکالری‌‌ترین سس‌‌های مو جود در بازار می توان به سس مایونز اشاره کرد.

سس , مایع غلیظی است که برای مزه دادن به گونه های غذاها به کار می رود . اصل لغت سس , فرانسوی است که خویش ریشه لاتین دارااست . سس‌ها گونه های بسیاری دارا‌هستند ; از سس مایونز و کچاپ گرفته تا سس باربیکیو و فلفل که هر کدام با غذایی مختص مصرف میگردند .

از پرکالری‌‌ترین سس‌‌های مو جود در بازار سس مایونز است که مصرف این سس به کسانی که کلسترول بالایی دارا‌هستند یا این که از چاقی رنج می‌‌برند , اصلا سفارش نمی‌‌شود چون بیشترین تركیب آن روغن است و از آنجا كه تراكم كالری‌ چربی در واحد حجم فراوان است , شخص با مصرف اندازه كم آن نیز كالری متعددی اخذ می‌كند كه به‌‌مرور باعث به ارتقا وزن و مشكلات ناشی از آن خواهد شد .

به‌علاوه , مصرف بخش زیادی از این سس‌ها همراه هر غذا بر ذائقه شخص تاثیر زیادی می گذارد به‌طوری كه دوست دارد سهم چربی‌ها را در وعده‌های غذایی روزانه‌اش به‌طور قابل‌توجهی ارتقا دهد .

سس باربیكیو نیز طعم‌های شیرین , ترش , تند , ادویه‌دار , دودی و سیردار دارااست . ادغام این سس نسبتاً مشابه سس کچاپ عادی است با این تفاوت که دود ارگانیک , بعضی ادویه‌‌ها و نشاسته تصفیه‌‌شده برای تغییر و تحول مزه و رایحه به آن اضافه شده‌است . استفاده از سس باربیكیوی دودی و موادغذایی دودی مانند برنج و گوشت دودی به خاطر تركیب‌های سرطان‌زایی كه دارا‌هستند , مخصوصا پیشنهاد نمیشود .

سس کچاپ و خواص تغذیه ای

 

درضمن با وجود این که سس کچاپ , در مقایسه با سس سپید کم‌‌کالری تر به نظر می رسد ولی شکر دارااست , به این ترتیب نباید در مصرف آن زیاده‌روی كرد و به‌خصوص مبتلایان به دیابت می بایست بیش تر مراقب باشند .

بعضی از اشکال این سس مضاعف تند می‌باشند و دوستداران بخش اعظمی دارا‌هستند , مصرف مضاعف سس‌های تند به جهت اینكه ادویه‌های تند محرك ترشح اسیدمعده می باشند و ترشح دوچندان این اسید به بافت معده و پیرامون آن یعنی دوازدهه , لوزالمعده , مری و در غایت تمام دستگاه گوارش آسیب میرساند , درست نیست .

 

مصرف سس‌های قرمز‌رنگ تند به افرادی که به بیماری‌های گوارشی نظیر ریفلاکس , ‌ آسیب معده یا این که دوازدهه و خون‌ریزی و ورم معده در گیر می باشند , سفارش نمیشود . ضمنا , در‌حالتی که مشکل‌ها ریوی نیز دارید , خوب تر است کمتر سس تند میل نمائید .

پاک سازی کلیه ها با مواد غذایی سالم

Previous article

تامین کلاژن مورد نیاز بدن با مواد غذایی طبیعی و ارگانیک

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *