تغذیه سالم

پاک سازی کلیه ها با مواد غذایی سالم

پاک سازی کلیه ها با این مواد طبیعی

دنیای سلامت غالبا بیشتر روی قلب , ریه ها و پوست متمرکز می شود , ولی تندرست کلیه ها هم به عبارتی مقدار زیادی اهمیت داراست . کلیه ها نقش مهمی در مراقبت سالم کلی تن بشر ایفا می نمایند از این رو پاک سازی کلیه ها از اهمیت وژه ای برخوردار است. , چون مسئولیت دفع مواد زائد , تولید تعادل در مواد معدنی , تهیه و تنظیم آب و ایجاد بعضا هورمون ها را بر عهده دارا هستند . از آنجایی که تن برای ارائه عملکرد صحیح به میزان مشخصی آب نیاز داراست , کلیه ها به تن در محافظت آب ما یحتاج خویش هنگام نبود و دفع آب مازاد هنگام فزونی بیشتراز مقدار یاری می نمایند .

تن فارغ از تمامی ها کارکشته به پالایش مقادیر مازاد مواد معدنی نیست . کلیه ها مسئولیت تهیه اندازه سدیم , کلسیم , فسفات , و پتاسیم در تن و دفع میزان مازاد از روش ادرار را بر عهده دارا هستند . در‌صورتی‌که کلیه ها قدرتمند به ارائه تلاش صحیح خویش نباشند , بخش های دیگر تن , مثل استخوان ها هم زیر تاثیر قرار خواهند گرفت , چون کلیه ها شکلی فعال از ویتامین D را ایجاد می نمایند که به محافظت تندرست و استحکام استخوان ها یاری می نماید .

 

شخص مبتلا به بیماری کلیوی،  در حقیقت آسیب دیدگی کلیه ها و ناتوانی آن ها در پالایش خون به صورت معمولی را تجربه می نماید . زخم کلیوی قادر است ارتقا مواد زائد سمی در تن را به همراه داشته باشد . با دقت به آمار و ارقام هشدار دهنده , تدبیر از چگونگی مراقبت تندرست تمامی ها اهمیت زیاد متعددی دارااست .

 

پاک سازی کلیه ها ها یک کدام از بخش‌های مهم مراقبت تندرست این اندام ها به حساب آورده می شود . مصرف آب ناکافی و قند بیش تر از مقدار می‌تواند توان تن برای ارائه کارایی صحیح را کم کند . برای پاک سازی همه ها می‌توانید مصرف خوراکی هایی که پیرو به آن ها اشاره می شود را مورد‌علاقه قرار دهید .

پاک سازی کلیه ها آب مرکبات

آب مرکبات یک آبمیوه دوست داستنی در وعده غذایی ناشتایی است . آب مرکبات منبعی خوب برای ویتامین C است و همینطور مواد پرخاصیت دیگری مثل پتاسیم , فولات , منیزیم , و ویتامین A را هم در اختیار تن قرار می‌دهد . آب مرکبات یک آبمیوه سبک , نیروبخش و سرشار از ویتامین هاست که قادر است به تطهیر تمامی ها یاری دهد .

 

پزشکان برای پیشگیری از تکوین سنگ های تمامی نوشیدن مایعات مضاعف را توصیه میکنند . نوشیدن آب مرکبات می‌تواند به پیشگیری از سنگ های تمامی یاری دهد , چون آنان دربردارنده سیترات می‌باشند که از تکوین سنگ های کلسیم اگزالات و کلسیم فسفات پرهیز می نماید . سیترات به واسطه کاهش اسیدیته ادرار به پیشگیری از تشکیل سنگ های همه یاری می نماید . آب مرکبات به دلیل سطح بالای پتاسیم و اسید سیتریک که درون خود دارد، بهترین آیتم برای افزایش حجم ادرار و تکرر آن می باشد.

 

پاک سازی کلیه ها با اب مرکبات

 

پیشنهاد پزشکان به کسانی که سیترات در ادرار آن ها بسیار کم است، مصرف هرچه بیشتر مواد غذایی سرشار از اسید سیتریک ( لیمو و آبلیمو ) می باشد. مطالعات نشان داده اند که نوشیدن چهار اونس آبلیمو در طول روز امکان دارد به به افزایش چشمگیر سطح های سیترات در ادرار فارغ از ارتقاء سطح های اگزالات منتج شود . در صورتی آبلیمو برای شما بیش تر از مقدار ترش است , نوشیدنی های دیگر نظیر آب ملون و آب پرتقال را مد نظر قرار دهید .

 

انگیزه پایانی شما می بایست مصرف هرچه بیشتر مایعات تندرست باشد , چون این فعالیت به کاهش خطر تشکیل سنگ های کلیه امداد می نماید . هنگامی که به میزان مناسب مایعات مصرف نمی‌کنید , خروجی ادرار کاهش پیدا کرده و ادرار با سرعت کمتری جریان مییابد که درین حالت احتمال تشکیل سنگ کلیه افزایش مییابد .

روغن ماهی

روغن ماهی , چربی استخراج شده از بافت ماهی , به پیشگیری از بیماری های بخش اعظمی یاری می نماید . روغن ماهی سرشار از اسیدهای چرب امگا – 3 و ویتامین  A و D است . روغن ماهی دربین طرفداران تندرست به واسطه فواید مختلف خویش از محبوبیت بسیاری برخوردار‌است .

 

بر اساس نتایج یک مطالعه :  مصرف 1 , 200 میلی گرم روغن ماهی در روز همراه با کاهش چشمگیر کلسیم در ادرار و غلظت اگزالات و ارتقاء غلظت سیترات در ادرار دارای ارتباط بوده است . همینطور , مصرف روغن ماهی می‌تواند میزان پروتئین در ادرار را مخصوصا در اشخاص مبتلا به بیماری کلیوی کم کند . مصرف روغن ماهی میتواند آوا افت عملکرد کلیه را در اشخاص در گیر به بیماری کلیوی کند و باعث جلوگیری از آسیب بیشتر شود.

 

با مصرف ماهی های آب سرد مثل سالمون , تن , خال مخالی و ساردین می توانید از فواید روغن ماهی برای کلیه ها بهره مند شوید  . چنانچه به میل کردن ماهی علاقه ندارید میتوانید مصرف منابع دیگر برای چربی های موثر مثل گردو , بذر کتان و روغن کانولا را مد نظر قرار دهید که از منابع عالی برای اسید ایکوزاپنتانوئیک ( EPA ) محسوب میشوند .

شیر

اخذ کلسیم به مقدار مناسب برای پاک سازی کلیه ها اهمیت دارااست , چون سطح ها کم کلسیم در رژیم غذایی شما قادر است موجب ارتقاء سطح ها اگزالات و تشکیل سنگ های کلیه شود . این تصور غلط موجود است که عدم مصرف کلسیم احتمال دارد به پاک سازی کلیه ها یاری دهد , ولی چنانچه کلسیم کافی در دستگاه گوارش برای تشکیل پیوند با اگزالات وجود نداشته باشد , جذب اگزالات و دفع ادراری آن را به همراه خواهد داشت .

 

خوبتر است به جای مصرف مکمل ها , کلسیم ما یحتاج خویش را از منابع غذایی تامین نمائید , چون بعضی مطالعات رابطه میان مصرف مکمل های کلسیم و تشکیل سنگ های کلیه را نشان داده اند . شیر کم چرب , پنیر کم چرب و ماست کم چرب آیتم های خوبی برای امداد به پاک سازی کلیه ها می باشند .

در صورتیکه به عدم تحمل لاکتوز دچار می باشید , مصرف غذاهای غنی شده با کلسیم , مثل آب پرتقال , شیر سویا , توفو , غلات صبحانه , ساردین با استخوان و بادام را مد نظر قرار دهید .

رژیم غذایی گیاهخواری

رژیم های غذایی گیاهخواری برای پیشگیری از افت کارایی کلیه ها و بهبود نارسایی کلیوی آیتم های خوبی می‌باشند . رژیم های غذایی با محتوای پروتئین حیوانی زیاد با ارتقاء اسید اوریک در ادرار رابطه دارا‌هستند که فشار مضاعفی را بر کلیه ها وارد می نماید . یک رژیم غذایی گیاهخواری قادر است با کاهش خطر کلسیفیکاسیون متاستاتیک در کلیه ها به‌این اندام ها در ارائه عملکرد خوبتر یاری دهد .

 

تندرست کلیه ها برای ارائه کارایی صحیح تن مهم است . کلیه ها نقش مهمی در عملکردهای روزمره تن , نظیر از میان بردن مواد زائد , تنظیم سطح ها آب , و ایجاد هورمون ها ایفا می نمایند . در صورت بازدید هرگونه علامت پیدایش مشکل در کلیه ها مراجعه به پزشک معالج و رعایت نکته های غذایی برای پاک سازی این اندام ها اهمیت دارااست .

8 نشانه بسیار ترسناک در مورد لخته شدن خون بدن

Previous article

سس کچاپ ، باربیکیو یا سس تند؟ کدام یک گزینه بهتری است؟

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *