بیماری ها

8 نشانه بسیار ترسناک در مورد لخته شدن خون بدن

لخته شدن خون در بدن و تاثیرات آن

ترومبوز که در به آن لختهٔ شدن خون نیز می گویند , آخرین فراورده مسیر لخته شده خون در هموستاز میباشد . اجزای ترومبوز شامل پلاکت‌های متراکم , گلبول‌های قرمز‌رنگ و یک شبکه بافته شده از پروتئین فیبرین است.

در واقعیت ترومبوز پاسخ طبیعی به آسیب برای پرهیز از خون‌ریزی می باشد. اما همین امر می تواند باعث به ترومبوزیس شود , که خطرناک است و هنگامی اتفاق می افتد که لخته‌ها در یک رگ خونی تندرست جریان خون را مسدود نمایند .

 

ترومبوز دیواری , ترومبوزی است که به دیواره رگ‌های خونی می چسبد . این ترومبوزها در رگ‌های بزرگ نظیر رگ‌های قلبی و ائورت ظاهر میگردند . احتمالا سبب محدود کردن جریان خون شوند اما معمولاً نمی‌توانند کامل آن را مسدود نمایند .

 

هنگامی شخصی در گیر بریدگی می شود , خون آن ها به صورت ارگانیک لخته می شود , بدین ترتیب میتواند جلوی خون ریزی را بگیرد . لخته شدن ارگانیک و قسمتی از مراحل بهبودی است , البته همینطور امکان دارد پیدایش لخته خون در تن بسیار مشکل ساز و چه بسا مهلک باشد .

براین اساس , شما می‌توانید از هشت علامت احتمالی لخته شدن خون مطلع باشید :

 

1 . درد غیر قابل توضیح :

درد احتمال دارد در بخش اعظمی از بخش های گوناگون تن ایجاد شود , البته بیشتر در سینه , بازوها و پاها به چشم می خورد . احتمال دارد حس درد شدید داشته باشد , یا این که امکان دارد حس نماید که در یک یا این که بیشتر این بخش های تن فشار یا این که درد موجود هست .

 

2 . تغییر‌و تحول رنگ در بازو یا این که پا :

لخته در بدن غالباً مقدار خون مو جود در نواحی متفاوت را کاهش می‌دهد و این منجر می شود پوست کمرنگ یا این که چه بسا به رنگ آبی‌رنگ مایل به خاکستری شود . با این وجود , ترومبوز ورید عمقی قادر است تحت عنوان گرمی و قرمزی در بازو یا این که پا ایجاد شود .

 

3 . ورم :

در شرایطی‌که متوجه تورم در بازوها و پاها شدید , این هم قادر است علامتی از لخته شدن خون باشد و می بایست سنجیده شود .

4 . از دست دادن حس :

در‌صورتی‌که در پاها یا این که بازوها حس بی حسی نمایند , قادر است علامت لخته شدن خون باشد چون گردش خون به خطر می افتد .

 

5 . تنگی نفس همراه با درد :

زمانی لخته ای در ریه ها رخ می‌دهد , به آن آمبولی ریوی گفته می شود و امکان دارد منجر تنگی نفس همراه با درد شود . این نشانه ها در صورت وجود لخته در قلب هم امکان دارد رخ دهد .

 

6 . دردهای شدید شکمی :
در صورتی‌که لخته خون در رگها ساخت شود که خون را از روده بیرون می نماید , قادر است در نتیجه سبب ساز انسداد و تورم شود . زمانی که که‌این رخداد می افتد , معمولا بدان معنا است که مریض در حیطه شکم خویش درد و گرفتگی شدید خواهد داشت .

 

لخته شدن خون در بدن چه علائمی دارد؟

 

7 . مشکلات بینایی :

بخش اعظمی نمی دانند که‌این می‌تواند علامتی از لخته شدن خون باشد . با این وجود , بصیرت به جریان خون و اکسیژن مربوط است . زمانی که خون مداوم خون اکسیژن نشده نباشد , این بدان مفهوم است که یک یا این که هر دو چشم تار میشوند . در صورت وجود لخته در نگاه هم می‌تواند رخ دهد .

 

8 . حمله ها هراس :

این بیماری روی اشخاصی که آمبولی ریوی دارا‌هستند , تأثیر میگذارد . وقتی که لخته در ریه ها سبب کاهش اکسیژن و جریان خون در تن می شود , قادر است منجر پیدایش علائمی شود که کاملاً مشابه حمله هراس است .

 

اینها تنها بعضی از نشانه ها وجود لخته شدن خون است . این مهم است که تلاش نمائید خطر ابتلا به لخته های خون را کاهش دهید . ورزش متعددی داشته باشید و برای اشخاصی که کارشان بی تحرک است حتماً از جا بلند گردید و گام بزنید . تلاش فرمائید از نشستن برای مدت طولانی هم پرهیز کنید . با دکتر معالج خویش در زمینه ی آنچه دیگر میتوانید انجام دهید صحبت نمائید .

جلوگیری از ابتلا به سرطان + رابطه مستقیم مواد غذایی با سرطان

Previous article

پاک سازی کلیه ها با مواد غذایی سالم

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *