بیماری ها

برای رفع خستگی در طول روز چه کنیم؟

خستگی ، رفع خستگی با این روش های ساده

اکثر مردمان میتوانند اعتراف نمایند که آماده شدن در صبح فعالیت جالبی نیست . خوشبختانه بعضی ترفندهای کوچک موجود است که به بیدار شدن راحت و رفع خستگی قبل از آغاز روز امداد می نماید .

 

1 . سوییچ تعویق ساعت را فشار ندهید ( خستگی را از خود دور کنید ) :

هنگامی از خواب بیدار میشوید از وسوسه فشار دکمه تعویق ساعت دوری فرمائید . این صرفا برای فقدان وقت شما نیست , برگشت به رختخواب به معنای خواب تکه تکه است که میتواند بعداً در طول روز سبب ساز خستگی شود , خوبتر است پس از چرخه REM خویش بیدار گردید , نه در طی آن . ( خواب REM ( حرکت سریع چشم ) که خواب فعال یا این که خواب متناقض هم خوانده می‌گردد . )

 

2 . پابرهنه راه بروید :

سطح زمین بار منفی داراست و باور بر این است که با قرار گرفتن در معرض زمین می‌توانید یون ها را از طریق پاهای خویش جذب فرمایید , مخصوصا چنانچه در اطراف جنگل و سواحل زندگی میکنید .

 

3 . یک لیوان آب بنوشید :

وقتی که بایستی از خواب بیدار گردید , قهوه یا این که چای ممکن است نوشیدنی مد نظر شما باشد , مخصوصا در صورتیکه در یک صبح سرد به چیزی گرم نیاز دارید . البته , او‌لین آب میوه شما می بایست یک استکان آب ساده باشد تا به شما تازگی و شادابی و انرژی بیشتری بخشد .

4 . رختخواب خویش را تر و تمیز فرمایید :

زمانی که برای روز آماده می‌شوید , ممکن است وسوسه گردید تا شغل های خانه خویش را تا زمان برگشت به منزل انجام دهید . البته چیزی مانند تر و تمیز کردن تختخواب شما می‌تواند به شما احساساتی خوبی دهد که به شما در آستانه روز کمک می نماید و چه بسا می‌تواند روحیه شما‌را بهبود بخشد .

 

خستگی را از تن بیرون کنید!

 

5 . تن خویش را بکشید :

هنگام خواب , ماهیچه های شما در واقع به نوعی فلج میگردند . تمرینات معمولی مثل کشش , اندورفین ها را آزاد می نمایند و به شما انرژی می دهند .

 

6 . عطر و بوی منزل خویش را بهبود بخشید :

عطرهای خاصی قادر است به شما یاری دهد تا صبح از خواب بیدار گردید و از شر سستی تن خلاص گردید . رایحه مرکبات , رزماری , نعناع و اکالیپتوس علی الخصوص شناخته شده‌است که به اشخاص امداد می نماید تا صبح مهیا شوند . می‌توانید روغن آن‌ها‌را بو کرد و یا این که حتی از صابون به کارگیری فرمائید . تنها مراقب باشید – برخی از عطرها , نظیر اسطوخودوس , تأثیر ضد‌و‌نقیض دارا هستند .

7 . خود را وارونه نمایید :

چرخاندن خود در سمت برعکس قادر است به شما در مبارزه با خستگی یاری دهد . اعتقاد و باور بر این است که‌این عمل میتواند گردش خون را بهبود بخشد . همه نمی توانند روی سر خویش بایستند , به این ترتیب تنها دراز بکشید و پاهای خویش را درمقابل دیوار بالا ببرید و استراحت دهید .

 

8 . صبحانه بخورید :

زمانی که صبح از خواب بیدار میشوید , احتمال دارد بخواهید که از صبحانه صرفنظر نمایید تا هر زمان که ممکن بود چیزی بخورید البته حقیقت این است , ما انرژی خویش را از خوراک اخذ میکنیم , بدین ترتیب بایستی خوراک بخوریم . خوب تر است چیزی سالم نظیر غلات سبوس دار یا این که پروتئین سوای چربی بخورید .

9 . قهوه کمتری بنوشید :

ما انکار نمیکنیم که قهوه می‌تواند به شما یاری دهد کسلی صبح را از بین برنده شود و این یک ضرورت برای بخش اعظمی از اشخاص است . کافئین زیاد میتواند درطول روز خستگی ایجاد نماید . نکته دارای اهمیت میانه روی است : صرفا صبح یک فنجان کوچک قهوه میل نمائید .

 

10 . یک نیش شکلات تیره داشته باشید :

در صورتیکه میخواهید یک میان وعده کوچک بعداز ناشتایی قرار دهید , پاره ای شکلات تیره را امتحان فرمایید . این مملو از آهن است و اکسیژن را به سلولهای قرمز رنگ خون شما می‌دهد و از حس خستگی یا این که ضعف پرهیز می نماید . تئوبرومین که مزه تلخی به شکلات تیره می‌بخشد , سیستم عصبی مرکزی را تقویت می نماید تا به شما انرژی بخشد .

 

11 . بیرون بروید :

نور خورشید می‌تواند به بهبود مرحله سروتونین تن یاری دهد , که نه فقط به بهبود خواب شما یاری می نماید بلکه طی روز به شما انرژی می‌دهد .

 

12 . لامپ را روشن نمایید :

چه بسا قرار گرفتن در اتاق با نور کم نور قادر است خستگی شما‌را نشان دهد , به این ترتیب مطمئن گردید زمانی از خواب بیدار میشوید اتاق شما روشن باشد ( چه نور خورشید و چه مصنوعی )

معرفی مواد غذایی انرژی زا!

Previous article

انواع پانسمان زخم را بهتر بشناسید!

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *