تغذیه سالم

در زمان آلودگی هوا چه بخوریم؟

آلودگی هوا و تغذیه سالم در این زمان

آلودگی هوا یک کدام از مشکل ها زندگی امروزی و صنعتی است . مردمان کشورهای در حال پیش رفت بیشتر در معرض هوای آلوده و کثیف قرار دارا‌هستند . در‌این مقاله نگاهی مختصر به آلودگی هوا و بعضی راهکارهای تقابل با عارضه ها آن میپردازیم .

وجود هر ذره آویزان نامعمول در هوا , می تواند سبب پیدایش مشکلاتی در کارایی طبیعی ارگان‌های بدن شود که بدین ذرات سموم جانور در هوا گفته می‌گردد . طبق داده‌های مو جود , از اصلی‌ترین اثرها این سموم یا این که به عبارتی آلودگی هوا بر تن می‌توان به مواقعی همچون استنشاق‌کردن , قلب و عروق , چشم , پوست , اعصاب و روان , خون , سیستم ایمنی و سیستم تولیدمثل تن اشاره نمود .

تأثیر آلودگی هوا بر تندرست

هوای آلوده و کثیف میتواند سلامت همه اشخاص از جمله کهن سال , جوان , مریض یا این که تندرست را تحت تأثیر قرار دهد . مشکلات تنفسی از بخش اعظم اثرها آلودگی هواست . علاوه بر مشکل‌ها تنفسی , وضعیت و بیماری‌های دیگری هم ممکن است رخ دهد که‌این وضعیت و بیماری‌ها به بعضی عامل ها بستگی دارا هستند .

 

در واقع خطر بالقوه و جدی‌ای که آلودگی هوا میتواند بر یک شخص داشته باشد , به حالت تندرست فعلی شخص , مدل آلاینده‌ها , غلظت و طول زمان قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا مربوط است .

میزان آلودگی هوای فراوان قادر است فوراً سبب ساز به پیدایش مشکلاتی در تن درستی اشخاص شود که دربرگیرنده مورد ها ذیل است :

– تشدید بیماری‌های قلبی , عروقی و تنفسی

– فشار بسیار بر قلب و ریه‌ها ; در واقع قلب و ریه‌ها بایستی سخت‌تر عمل نمایند تا اکسیژن‌رسانی کافی به تن داشته باشند .

– صدمه به سلول‌ها در سیستم تنفسی

قابل ذکر است قرار گرفتن طولانی‌مدت در معرض آلودگی هوا قادر است مخاطرات جدی‌تر و مستمر از قبیل موردها پایین در بر داشته باشد :

– سرعت بخشیدن به مراحل پیر شدن ریه‌ها

– از میان رفتن گنجایش ریه‌ها و کاهش کارایی ریه و اثرگذاری منفی بر روی آن

– ارتقا شیوع بیماری‌هایی نظیر آسم , برونشیت , آمفیزم و همینطور ارتقاء احتمال سرطان

– طول عمر کمتر

آلودگی هوا و تاثیر مستقیم ان برای بدن

بعضی اشخاص , بیشتر از سایرین در معرض مشکلات ناشی از آلودگی هوا قرار دارا‌هستند و با مخاطرات جدی‌تری مواجه‌اند از قبیل :

– اشخاصی که دارنده بیماری قلبی , بیماری عروق کرونر و یا این که نارسایی احتقانی قلب میباشند .

– اشخاصی که بیماری ریوی از قبیل آسم , آمفیزم , بیماری مزمن انسدادی ریه دارا‌هستند .

– خانم‌های حامله
– کسانی که در خارج و فضای باز فعالیت می کنند .

– اشخاص سالخورده

– خردسال ها زیر 14 سال

– ورزشکارانی که در فضای باز ورزش می کنند .

به این ترتیب اشخاصی که درین تیم قرار میگیرند ممکن است مقابل آلودگی‌های هوای کم هم آسیب‌پذیر باشند و یا این که نسبت به اشخاصی که در‌این مجموعه نیستند , آسیب‌های شدیدتری را متحمل شوند .

چه عواملی سبب آلودگی هوا می‌شوند؟
بیشتر دست اندرکاران آلودگی هوا ناشی از مصرف و سوزاندن انرژی است . سوزاندن سوخت‌های فسیلی منجر رهاسازی گازها و مواد شیمیایی به درون هوا میگردد . گفتنی است مصرف انرژی نه‌تنها سبب تولید آلودگی هوا می‌گردد , بلکه چرخه مصرف انرژی و رهاسازی گازها و مواد شیمیایی , منجر ارتقا و تشدید آلودگی هم می گردد . خودروها , موتورسیکلت‌ها , کارخانه‌ها و فعالیت‌های صنعتی و از این قبیل موردها بیشترین سهم آلودگی هوا را دارند . گفتنی است آلودگی هوای ناشی از کربن دی‌اکسید و متان , دمای زمین را هم افزایش میدهند .

خوراکی‌های مؤثر در وضعیت هوای کثیف

1 – روغن زیتون

ویتامین E مو جود در روغن زیتون کارایی ریه‌ها را بهبود می بخشد . همینطور اسیدهای چرب مو جود در روغن زیتون برای کاهش التهاب موثر میباشند . شایسته ترین روش مصرف روغن زیتون به جهت بهره‌مندی حداکثری از فواید آن , به کارگیری آن روی سالاد است چراکه به کارگیری از روغن زیتون برای پخت‌وپز و حرارت دادن آن قادر است تغییراتی شیمیایی در آن تولید کرده و بعضی از فواید آن را برای تن درستی از میان ببرد .

2 – تخم کتان

تخم کتان دارنده مقادیر متعددی از فیتواستروژن‌ها و اسید چرب امگا 3 است . فیتواستروژن‌ها دارنده خاصیت آنتی‌اکسیدانی میباشند که به کاهش نشانه ها آسم و بقیه واکنش‌های آلرژیایی یاری می‌نمایند .

3 – گوجه فرنگی

اشخاصی که در معرض آلودگی هوا قرار دارا هستند خوبتر است از گوجه فرنگی در رژیم غذایی خویش به کارگیری نمایند . گوجه فرنگی دارنده لیکوپن است . لیکوپن نوعی آنتی‌اکسیدان است که از تن علیه بیماری‌های تنفسی محافظت می کند .

4 – بروکلی

طی یک تحقیقی معلوم شد اشخاصی که از کلم بروکلی استفاده می نمایند , سموم مربوط به آلودگی‌های لایه اوزون و ذرات آویزان را بیشتر از سایرین دفع می نمایند . این واقعه به دلیل وجود سولفورفان , نوعی مخلوط ضد سرطان است که در کلم بروکلی موجود هست .

بدین خواسته دانشمندان به شرکت‌ کنندگان درین تحقیق دو مدل نوشیدنی برای مصرف دادند . نوشیدنی مجموعه اولیه مشتمل بر آب , آب‌لیمو , آناناس و پودر جوانه بروکلی و نوشیدنی مجموعه دوم دربرگیرنده همین مخلوط سوای پودر جوانه بروکلی بود . در آخر مشخص و معلوم شد گروهی که آب میوه با پودر جوانه بروکلی خورده بودند میزان بیشتری از مواد سرطان‌زای مشهور به بنزن و ماده مضر برای ریه‌ها به اسم آکرولین دفع کرده بودند .

5 – آووکادو و اسفناج

مجموعه پژوهش ها محیطی دانشکده کینگ دانشگاه لندن یک بررسی برای یافتن چگونگی تأثیرگذاری ویتامین E بر کاهش اثر ها آلودگی هوا بر ریه‌ها انجام دادند . طبق این تحقیق تماشا شد , مصرف غذاهایی که دارنده مقادیر فراوان ویتامین E میباشند مانند آووکادو و اسفناج قادر است به رویا رویی با اثر ها و عارضه ها اشکال آلودگی‌ها یاری دهد .

اثر شگفت انگیز تنها 4 عدد مغز بادام در طول روز!

Previous article

در طول روز باید چه میزان میوه را میل کنیم؟

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *