نکات پزشکی

قبل از مراجعه به پزشک حتما به این نکات دقت کنید

مراجعه به پزشک

براساس یک مطالعه , بیش تر از 30 % تشخیص های اشتباه منجر به صدمات جدی یا این که مرگ می شود و عامل بعضی از این موردها اقدامات غلط بیماران است . بدین ترتیب هنگام مراجعه به پزشک معالج , می بایست به یاد داشته باشید که کیفیت معاینه نه فقط به متخصص بلکه به شما وابسته است .

این مقاله لیستی از نکاتی را ارائه نموده است که قادر است به پرهیز از عدم توجه تشخیصی و سلامت ماندن به شما یاری دهد .

1 . قبل از مراجعه به پزشک متخصص پوست , مانیکور انجام ندهید :

متخصص ها پوست بیش تر از 3000 بیماری را معالجه می نمایند . در طی معاینه کامل , پزشک معالج بایستی نه صرفا پوست شما بلکه ناخن های شمارا معاینه نماید . از این گذشته , اکثری از عفونتهای قارچی معمولاً در ناخن قرار دارا هستند . بررسی یک پزشک معالج از حالت طبیعی ناخن های شما فراوان حیاتی است .

علاوه بر این , هرگونه تغییر‌و تحول در ناخن ها ممکن است نشان دهنده بیماری بقیه اندام ها باشد , به این ترتیب تلاش فرمائید دقت کافی به آن‌ها داشته باشید .

2 . قبل از تست کلسترول , الکل ننوشید :
با وجود اینکه آبجو و مشروبات الکلی فاقد کلسترول می باشند , البته آنان دربردارنده اندازه متعددی قند و همینطور موادی به اسم کربوهیدرات می‌باشند که میتوانند منجر ارتقا شدید کلسترول در تن شوند .

به زودی مرحله کلسترول شما به شکل معمولی برمی گردد , البته دکتر ممکن است نتیجه ها غلط را اخذ نماید .

3 . پیشین از تست ادرار خیلی تشنه نشوید :
ادرار آدم دربردارنده 99 % آب و 1 % اسید , آمونیاک , هورمون ها , سلول های خونی مرده , پروتئین و بقیه موادی که برای تست به کار گیری می شود , است . همان طور که مشاهده میکنید غلظت بسیار کم است . براین اساس در‌حالتی که 100 میلی لیتر ادرار تهیه و تنظیم فرمایید , نسبتاً 1 میلی لیتر از آن برای مجزاسازی و نظارت مطلوب است . چندین ساعت پیشین از تست آب بیشتری بنوشید تا مطمئن گردید که ادرار کافی تولید می‌کنید .

 

قبل از مراجعه به پزشک به این نکات دقت کنید

4 . گذشته از ماموگرافی از دئودورانت به کارگیری نکنید :
ممنوعیت به کار گیری از دئودورانت قبل از ماموگرافی به مخلوط آن مربوط می شود چون دربردارنده مواد فلزی کوچکی است . در طی انجام ماموگرافی , به راحتی می توان این فلزات را با کلسیفیکاسیون اشتباه گرفت , که علامتی از ترقی سرطان است .

5 – قبلی از كولونوسكوپي , غذاي قرمز رنگ نخوريد :
غذای قرمز‌رنگ طبیعی می‌تواند روده بزرگ شمارا رنگ کرده و بر نتیجه کولونوسکوپی تأثیر بگذارد . از جمله محصولاتی که دست کم بایستی یک هفته گذشته از کولونوسکوپی خویش مصرف نکنید , چغندر , زغال اخته , آب نبات قرمز رنگ , بستنی قرمز‌رنگ , گوجه فرنگی و سس گوجه فرنگی است .

همینطور بایستی به یاد داشته باشید که‌این به آن معنی نیست که می توان قبلی از مراجعه به پزشک محصولاتی با رنگ مختلف مصرف کرد . روز گذشته از فعالیت پزشکی , شما می بایست صرفا غذاهای مایع و روشن مصرف نمایید .

6 . گذشته از انجام تست فشار خون , وعده غذایی شور نخورید :
انجمن قلب ایالات متحده پیشنهاد می نماید بیشتراز 2300 میلی گرم نمک در طول روز مصرف نکنید . از جمله اثرات زیان آور , ارتقاء فشار خون است . بدین ترتیب , قبلی از تست , شما نباید فست فود , آجیل یا این که بقیه محصول ها دربردارنده نمک متعددی میل فرمائید . در غیر این صورت , نتیجه ها میتوانند به اشتباه بالا باشند .

7 . قبلی از تست خون دارو مصرف نکنید :
چندی پیش از تست , برای نتیجه با جزییات بیشتر , شما می بایست از مصرف دارو دوری کنید تا خون شما زمان تمیز باشد و زیر تأثیر هیچ استدلال بیرونی قرار نگیرد .

درخصوص قرص هایی که برای به کار گیری تحمیلی روزمره به شما پیشنهاد می شود , پزشکان معمولاً میگویند که صبح ها قبل از دادن خون آنان را مصرف نکنید و بعداز تست آنان را مصرف فرمائید . ولی در مورد ها یگانه , خوبتر است این مورد را از قبل با متخصص دربین بگذارید .

8 – برنامه روزانه خویش را تغییر و تحول ندهید :
تن ما یک سیستم استوار است که برای تطابق با رژیم های تازه به زمان مشخصی نیاز داراست . به نظر میرسد که زمانی یک ساعت دیرتر از زمان معمول به رختخواب می‌روید , تن شما استرس را تجربه می نماید , که بر موقعیت عمومی آن و شاخص های متفاوت تن تأثیر می‌گذارد . همین امر در باب بقیه فرایندهای ارگانیک نظیر تغذیه , مصرف آب و میزان استرس هم صحت می نماید .

9 – قبلی از پاپ اسمیر از کرم , روان کننده یا این که تامپون به کارگیری نکنید :
پاپ اسمیر یک کدام از مهم ترین آزمایشات برای گزینش سالم اعضای تن زن است . پزشکان توصیه میکنند که‌این فعالیت را هر 3 سال انجام دهید . با دقت به این که ناحیه مورد تست نسبت به عامل ها خارجی دوچندان حساس و تحریک پذیر است , بایستی ضوابط پایین را به خاطر بسپارید :

– 48 ساعت پیشین از پاپ اسمیر , تامپون به کارگیری نکنید .

– 48 ساعت پیشین از پاپ اسمیر خویش از کرم و روان کننده به کارگیری نکنید .

– 48 ساعت قبلی از پاپ اسمیر از اسپرم کش به کار گیری نکنید .

– 72 ساعت پیشین از پاپ اسمیر , دوش واژینال نکنید .

انتخاب بهترین پوشک‌های یکبار مصرف برای نوزادان

Previous article

نکاتی مهم درمورد ارتودنسی دندان ها

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *