بهداشت

انتخاب بهترین پوشک‌های یکبار مصرف برای نوزادان

انتخاب پوشک‌های یکبار مصرف مناسب برای نوزادان

والدینی که میخواهند پوشک یکبار‌ مصرف قابل قبولی برای نوزادشان تعیین نمایند , به طور معمول با گزینه‌های زیادی برای گزینش مواجه میگردند . با نگاه کردن به بسته‌بندی پوشک‌ها نمی توان تفاوت فی مابین قابلیت و امکان جذب , راحتی و تناسب آن ها را تشخیص اعطا کرد و چه بسا نمی توان ارتباط میان قیمت خرید و ارزش محصول ها متعدد را گزینش کرد . با اعتنا به همین مساله گیج‌کننده , انگیزه ما این است که مهمترین اطلاعات را در قضیه تعیین پوشک‌های یکبار مصرف در اختیار شما بگذاریم و در پروسه تصمیم‌گیری به شما یاری کنیم .

4 نکته مقدماتی برای خرید پوشک‌های یکبار مصرف

1 . در سکو نخستین , می بایست نیازهای نوزاد را به‌عنوان اولویت‌های حساس در نظر بگیرید . برخی از خانواده‌ها پیش از هر چیز به ارزش جنس دقت می‌نمایند و بعضی دیگر به مسائلی نظیر بهداشتی بودن یا این که مناسب بودن . درواقع , هر خانواده‌ای , قواعد مختص خودش را دارااست , ‌ البته این قواعد نباید نیازهای کودک را در جايگاه دوم اهمیت قرار بدهند .

2 . تا‌زمانیکه از کارایی مطلوب پوشک یکبار مصرف و تناسب آن با وضعیت نوزاد خودتان مطمئن نشده‌اید , هیچوقت به خرید بیشتر این محصول ها اندیشه نکنید .

3 . اولین پوشک‌های یکبار مصرف را هنگامی بخرید که نوزاد متولد شده باشد ; یعنی وقتی که وزن ظریف اورا می دانید . این نکته به شما یاری می‌نماید از حیث اندازه در تعیین پوشک , اشتباه نکنید . نکته قابل توجه در این راه , آن است که شرکت‌های دارای اسم و رسم در نقاط گوناگون دنیا , سیستم‌های گزینش اندازه مختص خودشان را دارا‌هستند .

4 . زمانی که وضعیت برای خرید عمده مهیا شد , حتما این فعالیت را انجام بدهید چون از نظر اقتصادی صرفه بیشتری برای شما خواهد داشت .

تعیین پوشک براساس بیشترین قابلیت و امکان جذب , مهم ترین خصوصیت هر پوشک یکبار مصرف است . امکان جذب است که مساله بسیار مهمی را گزینش می‌نماید ; میزان مایعاتی که یک پوشک میتواند در خودش نگه دارااست , کیفیت جدا کردن مایعات از تن نوزاد , پخش کردن مایعات در تمام مرحله پوشک و پرهیز از تجمع در یک نقطه و قابلیت و امکان پوشک برای به دور نگه داشتن رطوبت از پوست نوزاد تا زمان تعویض شدن . جذب ضعیف میتواند پوست نوزاد را در معرض تماس با رطوبت مداوم قرار بدهد و درنتیجه سبب پیدایش بثورات ناشی از پوشک شود .

 

پوشک‌های یکبار مصرف

تعیین پوشک متناسب با تن نوزاد برای پرهیز از نشت
پوشک‌ها براساس وزن نوزادان طراحی میشوند . با این‌حال , دقیقا مثل لباس‌های نوزادان , هرکدام از شرکت‌ها اندازه‌های مختلفی برای پوشک‌های یکبار مصرف دارا‌هستند . اکثری از پوشک‌های یکبار مصرف , برای خودداری از هر مدل نشت به بیرون , طوری پباده سازی می شوند که 2 حاشیه کش‌دار داشته باشند ; یک حاشیه در امتداد هسته جاذب پوشک و لبه دیگر در امتداد قسمت بیرونی آن .

ولی باوجود این شباهت , همگی پوشک‌ها از نگاه تناسب با میزان تن نوزادان مطابق نیستند و در خودداری از نشت به خارج کارایی متفاوتی دارا هستند . درواقع , مواد نخستین به‌کاررفته در ساخت پوشک‌ها , به‌طور قابل‌توجهی متفاوت‌اند و همین مسائل بر تناسب و نشت‌پذیری آنان تاثیر می گذارد . بعضا از پوشک‌ها نرم‌تر می باشند و راحت‌تر با تن نوزاد سازش پیدا می نمایند , درحالی که برخی از آنان وضعیت سفت‌تری دارا هستند و تناسب مطلوبی با تن نوزاد ایجاد نمی کنند .

ویژگی‌های منحصر به فرد هر نوزاد
می بایست اعتنا داشت که هر نوزاد ویژگی‌های مختلفی از نظر مقدار , وزن و . . . دارااست , به این ترتیب پیدا کردن پوشک‌های یکبار مصرفی که تماما با ویژگی‌های نوزاد شما سازگار باشد به امتحان و خطا نیاز دارااست . چه بسا شایسته ترین پوشک‌ها هم , در صورت متناسب نبودن با موقعیت نوزاد , ممکن است نشت نمایند . پس احتمالا نیاز باشد پدر و مادر , جنس چندین کمپانی متفاوت را امتحان نمایند تا به شایسته ترین آیتم برای نوزاد خودشان برسند . هنگام خرید , حتما به تناسب در بین محدوده وزنی پوشک‌ها و وزن نوزاد خودتان اعتنا نمائید .

راحتی نوزاد
زمانی که بدین مورد میپندارید که پوشک را تا چه مقدار سفت ببندید , نباید راحتی نوزاد را نادیده بگیرید . در صورتیکه پوشک بیش تر از حد محکم بسته شود , قادر است پوست اصلی نوزاد را تحریک و التهاب پوستی تولید نماید . مراقبت راحتی نوزاد نیز تنها به تعیین پوشک براساس قابلیت و امکان جذب بالا و تناسب بدنی بدون نقص محدود نمی شود , بلکه مواد به‌کاررفته در پوشک می بایست زیاد قابل انعطاف و لطیف باشند تا پوست نوزاد را آزار ندهند , براین اساس لبه‌های بیرونی پوشک می بایست به طور کامل نرم یا این که گرد باشند . علاوه بر این , لبه‌ها و درزهای پوشک نباید بیشتراز حد با پوست نوزاد تماس پیدا نمایند چون سبب ساز ساییدگی پوست وی میشوند .

محافظت سلامت نوزاد
برخی از نوزادان نسبت به مواد شیمیایی آلرژی دارا‌هستند یا این که در گیر حساسیت‌‌های متفاوتی میباشند , درنتیجه می بایست از پوشک‌های فارغ از بو یا این که لاتکس به کار گیری نمایند . منظور برخی از پدر و مادر هم این است که نوزادشان در معرض تماس با مواد شیمیایی تصنعی قرار نگیرد . خوشبختانه می بایست اعلام‌کرد امروزه , اصول بهداشتی و استاندارد در ایجاد پوشک‌های یکبار مصرف , بسیار بیشتر از قبلی رعایت میگردند . ولی برخی از تولیدکنندگان , اصطلاح «ضدحساسیت» را روی محصول ها خودشان حک می کنند که نباید سبب ساز گمراهی پدر و مادر شود . درواقع , وجود این اصطلاح روی جنس , به‌معنای این نیست که کالا مورد نظر مطلقا با انگیزه محافظت سالم نوزاد طراحی شده‌است .

3 نکته قابل توجه در رابطه پوشک‌ یکبارمصرف
1 . بدون کلر : به کارگیری از کلر در ساخت پوشک می تواند ماده شیمیایی خطرناکی به‌نام دیوکسین در آن تولید نماید . خوشبختانه , امروزه محصول ها فارغ از کلر زیادی در اختیار قرار دارند , درنتیجه به کارگیری از محصول ها دربردارنده کلر به هیچ وجه ارزش خطر کردن ندارد .

2 . سوای رنگ‌ها و رایحه‌های افزودنی : به کارگیری از رنگ‌ها و مواد معطر افزودنی در ساخت پوشک‌های یکبار مصرف به طور کامل غیرضروری است . علاوه بر این , برخی از نوزادان نیز بدین موادسازنده آلرژی دارند . پس سراغ این محصول ها نروید . شایسته ترین رویه برای تقابل با بوی بد پوشک , تعویض کردن آن است , نه افزودن مواد معطر!

3 . پلمیر فوق‌جاذب ( SAP ) : امروزه بخش متعددی از پوشک‌های یکبار مصرف با به کارگیری از پلمیر فوق‌جاذب تولید میشوند , بدین ترتیب در صورتی‌که رغبت دارید از محصول ها سوای پلمیر فوق‌جاذب استعمال نمائید , شاید فقط مورد پیش روی شما به عبارتی پوشک‌های پارچه‌ای است . با این‌حال , هیچ گواهی علمی و معتبری نیست که زیان آور بودن به کارگیری از پلمیر فوق‌جاذب را در پوشک‌های یکبار مصرف ثابت نماید .

روش هایی برای معالجه کبودی چشم

Previous article

قبل از مراجعه به پزشک حتما به این نکات دقت کنید

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

More in بهداشت