تغذیه سالم

ساخت اکسیر جوانی با عسل و دارچین

عسل و دارچین، معجزه طبیعی

خوشبختانه این روز ها عسل و دارچین در هر آشپزخانه‌ای پیدا میشود . با ادغام این دو ماده‌ی معمولی برای خودتان اکسیر جوانی بسازید .

انسان از به عبارتی بدو خلقت دریافته است که پروسه پیری نظیر جاده‌ای یک طرفه است که بازگشت ندارد . برای همین مدام درپی راهی برای تقابل با آن بوده است . در واقع انسان از همان ابتدا به‌دنبال اکسیر جوانی بوده و از همان آغاز افسانه‌های متعددی در این راه صورت گرفته است .

این روز ها نیز که پژوهشگران بی کار ننشسته‌اند و در آزمایشگاه‌های خویش همیشه با کندوکاو در سلول‌های موش‌های آزمایشگاهی , به کار گیری از مواد شیمیایی یگانه برای معکوس کردن پروسه پیری , کاهش کار میتوکندری و خلاصه کلی عمل ریز و درشت دیگر تلاش دارند پیری را از بشر بدور نمایند . بدون شک شما نیز نمیخواهید به‌این زودی‌ها گرد پیری روی سر و صورتتان بنشیند و دور از جانتان آن «شتر معروف» در خانه‌تان را پیدا نماید . واهمه از پیری و بیماری در وجود انسان بوده و خواهد بود ; البته ضروری نیست کارهای تعجب آور و گاها خطرناک انجام دهید تا جوان بمانید .

شما دانشمندان را به حال خویش بگذارید تا میتوکندری ها را زیر و رو نمایند . همین روش‌های معمولی را دریابید . خوشبختانه این روز ها عسل و دارچین در هر آشپزخانه‌ای پیدا میشود . با ادغام این دو ماده‌ی معمولی برای خودتان اکسیر جوانی بسازید . به همین آسانی به همین جوانی!

رایحه دارچین , مزه عسل ( معجزه عسل و دارچین )

عسل و دارچین یک زوج بی نقص و بی‌نقصی تشکیل میدهند که با طبیعی‌ترین و سالم‌ترین شیوه , خدمت متعددی به تن درستی تک‌تک ما میکند . در واقع از ادغام این دو می‌توان به اکسیر جوانی کم خرجی دست یافت و از آن بهره مند شد . ولی با یک بار استفاده کردن معجزه نمیکند البته مصرف منظم آن پیری و بیماری را از شما به دور خواهد کرد . این ادغام سیستم ایمنی تن را تقویت کرده و باکتری‌ها و ویروس‌ها را از فعالیت می‌اندازد .

عسل : خداوند قوت زنبور عسل
عسل یک ماده‌ی غذایی گران بها است . این ماده‌ی غذایی ضدباکتری و ضدالتهاب بوده و خاصیت آنتی‌اکسیدانی آن شهره‌ی عام و خاص هست . هیچ‌چیز به اندازه‌ی عسل با شیرینی و سخاوت تمام , سرفه‌های بی‌امان را التیام نمی‌دهد . در شرایطی‌که استرس و خستگی جسمی کلافه‌تان کرده خیلی زود به سراغ عسل بروید . در‌صورتی‌که دیابتی می باشید بایستی بدانید که مصرف میزان کم و سنجیده آن برایتان مشکلی به بار نمی‌آورد ( ولی خوبتر است حتماً با پزشکتان مشاوره نمائید ) .

دارچین بالاتر از یک ادویه‌ی معمولی
باورتان می‌گردد که دارچین دربردارنده کلسیم است؟ اما خاصیت آن به همین جا ختم نمیشود . این ادویه‌ی خوش بو دربردارنده منگنز , منیزیم , پتاسیم , آهن , فسفر , سدیم , سلنیوم و زینک ( روی ) هم است . ولی دارچین از ویتامین‌ها هم بی‌بهره نیست . ویتامین A , B1 , B2 , B3 , B5 و B6 و همینطور اسید اسکوربیک و ویتامین‌های E و K هم قسمتی از ویتامین‌های این ادویه‌ی خوش بو هستند .

این ادویه‌ی در ظاهر بی آلایش میزان قابل‌توجهی اسیدهای آمینه نظیر «والین» , «ترئونین» , «تریپتوفان» , «آرژنین» و «آلانین» دارااست . دارچین یک ضدعفونی‌کننده‌ی ارگانیک است که میتواند با ویروس‌ها و باکتری‌ها تقابل نماید برای همین نیز در مخلوط خمیردندان‌ها و دهان‌شویه‌ها استفاده می‌گردد .

می‌رسیم به خاصیت معجزه‌آسای مخلوط این دو ماده‌ی پرخاصیت :

به امید دیدار سرما خوردگی , سرفه و سینوزیت
ادغام عسل و دارچین برای معالجه سرما خوردگی و التیام سرفه و سینوزیت فراوان موءثر است . برای این فعالیت یک قاشق غذاخوری عسل را با یک چهارم قاشق غذاخوری دارچین و در صورتی واجب بود یه خرده آب جوش ادغام کرده و میل فرمایید . این عمل را به دوران سه روز انجام دهید تا حالتان عالی شود .

نباید یه موی از سرتون کم بشه
ادغام عسل و دارچین به اضافه‌ی روغن نارگیل می تواند ایراد ریزش گیسو را تا حدی کم کند . برای این فعالیت یک قاشق غذاخوری عسل را با یک قاشق غذاخوری دارچین و دو قاشق غذاخوری روغن نارگیل ترکیب فرمائید . این ادغام را به موهایتان بزنید و 15 دقیقه حوصله نمائید و آن گاه موهایتان را بشویید .

 

عسل و دارچین، فواید این مواد ارگانیک

 

کلیه‌ها و مثانه جای عفونت نیست
مادربزرگ‌ها مدام از این مخلوط برای معالجه عفونت مثانه به کارگیری می‌کردند . به خاطر این‌که مخلوط این دو ماده‌ی ضدعفونی‌کننده سبب از میان بردن باکتری‌ها شده و میکروب‌های عفونت‌زا را از بین میبرد . برای این عمل دو قاشق غذاخوری پودر دارچین را با یک قاشق غذاخوری عسل و آب ولرم ادغام کرده و میل نمائید .

در شرایطی‌که از مشکلات گوارشی رنج می برید دارچین و عسل را دریابید . یک چهارم قاشق غذاخوری پودر دارچین را با دو قاشق غذاخوری عسل و پاره ای آب ولرم ادغام کرده و میل فرمائید . در‌این‌صورت‌ میزان اسید معده کنترل شده و مشکلات گوارشی‌تان کمتر میگردد

معجزه‌ی عسل و دارچین برای خوش‌اندامی
لاغری و تناسب اندام شما‌را به مراتب جوان‌تر و زیباتر نشان می دهد . خوشبختانه ادغام این دو ماده‌ی غذایی پرخاصیت سبب تهیه و تنظیم متابولیسم یا این که به عبارتی سوخت و ساز تن می شود که به تناسب اندام یاری متعددی مینماید . پیشنهاد می کنیم یک قاشق غذاخوری عسل را با یک قاشق غذاخوری دارچین ترکیب کرده و روزمره دو مرتبه میل فرمایید ( نیم ساعت قبلی از ناشتایی و نیم ساعت گذشته از خواب ) .

عسل و دارچین دوست معده
در حالتی‌که از مشکلات گوارشی سختی می برید دارچین و عسل را دریابید . یک چهارم قاشق غذاخوری پودر دارچین را با دو قاشق غذاخوری عسل و پاره ای آب ولرم ترکیب کرده و میل نمائید . در‌این‌صورت‌ میزان اسید معده کنترل شده و مشکلات گوارشی‌تان کمتر میگردد .

سیستم ایمنی‌تان به سلامت
تمام بیماری‌ها و مشکلات هنگامی حاصل می شوند که سربازهای تن ما به صحت از پس باکتری‌ها و ویروس‌ها برنیایند . در صورتیکه سیستم ایمنی تن کار کشته باشد بدین راحتی‌ها پای بیماری به تن ما گشوده نمیشود . میتوانید با مصرف مخلوط عسل و دارچین یاری متعددی به تقویت سیستم ایمنی بدنتان بکنید . می بایست بدانید که عسل اقتدار دفاعی گلبول‌های سپید را بالا میبرد . برای همین تن خوبتر با باکتری‌ها و بیماری‌های عفونی رویا رویی می کند . مصرف این ادغام همینطور خستگی و بی‌حالی را از شما بدور میکند .

ماسک عسل و دارچین برای رویارویی با آکنه و بستن منافذ پوست
عسل آنتی‌بیوتیک و ضدعفونی‌کننده است برای همین میتواند باکتری‌های مسئول پیدایش جوش‌ها را ناکار نماید . به کارگیری از عسل تحت عنوان ماسک بازدارنده از انتشار باکتری‌ها در سطح پوست می گردد . این ماده‌ی غذایی ترشح سبوم را در اختیار گرفتن می‌نماید برای همین نیز منافذ پوست را منزه کرده و می‌بندد . آنتی‌اکسیدان‌های جانور در عسل پوست را مرطوب و از پیدایش چین و چروک پرهیز می کند . دارچین هم خواص ضد باکتریایی داراست و ادغام آن با عسل برای رفع جوش‌ها و تنگ کردن منافذ پوستی فوق‌العاده بوده و برای همه‌ی گونه های پوست‌هایی که جوش میزند مطلوب است .

در‌صورتی‌که پوست ظرافت دارید به نحوی که مویرگ‌هایتان پیداست ( به عبارتی کوپروزها یا این که رگه‌های تحت پوست ) هم می توانید به ادغام عسل و دارچین اعتماد نمایید . برای اینکار 3 قاشق غذاخوری عسل را با یک قاشق غذاخوری پودر دارچین مخلوط نمایید هم بزنید تا یکپارچه شود . ماسک را روی پوست صورتتان بزنید و بیست دقیقه حوصله نمایید و آن گاه صورتتان را بشویید .

در‌صورتی‌که جوش‌های صورتتان خیلی زیاد است می توانید این ماسک را پیشین از خواب بزنید و بگذارید تا صبح ماسک روی صورتتان بماند . ولی حواستان باشد این ماسک سبب آلوده و کثیف کاری ملافه‌تان خواهد شد . پیشنهاد می کنیم ماسک را دور چشم‌ها نمالید .

فواید مصرف موز برای بدن انسان | چرا باید موز مصرف کنیم؟

Previous article

تفاوت گوشت گاو یا گوشت گوسفند | کدام مقوی تر است؟

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *